faseleh
29 بهمن 1401 - 14:07

کلاه ایمنی و شبرنگ بین موتورسواران استان بوشهر توزیع شد

بوشهر- رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ کلاه ایمنی و بیش از هشت هزار قطعه برچسب شبرنگ بین موتورسواران توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک کاوه ئیان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به درصد بالای تلفات موتورسواران در محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ عدد کلاه ایمنی و بیش از هشت هزار قطعه برچسب شبرنگ در راستای ایمنی موتورسواران استان بوشهر توزیع شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افزود: عدم رعایت ایمنی، سرعت بالا و فقدان سیستم روشنایی سالم موتورسیکلت‌ها از دلایل اصلی تصادفات و تلفات ناشی از آن در جاده‌ها است که بیش از ۸۰ درصد از تلفات در اثر ضربه به سر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه فصل پاییز بیش از ۸۰ درصد تصادفات موتورسواران در ساعات شب و بر اثر نداشتن سیستم روشنایی مناسب موتورسیکلت‌ها و عدم دیده شدن توسط سایر رانندگان رخ داده است.

کاوه ئیان تصریح کرد: تلاش همکاران ما در مجموعه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر علاوه بر ایمن سازی و بهبود شرایط فیزیکی جاده‌ها، توزیع اقلام ایمنی و آگاهی بخشی به کاربران جاده‌ها در زمینه تردد ایمن است.

به گفته وی، طرح ارتقای ایمنی کاربران جاده‌ای برای ۱۰۰ نفر از دانش آموزان دبیرستان‌های دارای فاصله شهرستان جم برگزار شد که در پایان ۲۰ کلاه ایمنی به دانش آموزان اهدا و ۱۰۰ قطعه برچسب شبرنگ روی موتورسیکلت‌های دانش آموزان نصب شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1043051