faseleh
09 اسفند 1401 - 14:21

جزئیات سفر رئیس‌جمهور به استان بوشهر

استاندار بوشهر با اشاره به دور دوم سفر رئیس جمهور به استان بوشهر در هفته جاری گفت: در این سفر ضمن افتتاح طرح‌های وزارت نفت با ۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، ۱۲ پروژه وزارت نیرو با اعتبار ۳۳۰۰ میلیارد تومان وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به دور دوم سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به بوشهر اظهار داشت: دور دوم سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به بوشهر در ۱۱ و ۱۲ اسفندماه در سومین سفر استانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در این سفرسه دیدار عمومی، سه برنامه افتتاح طرح‌ها و سه جلسه کاری برنامه‌ریزی شده است تصریح کرد: علاوه بر این، در مراسم جشن ازدواج آسان ۳۰۰ زوج شرکت می‌کند که ضمن اهدا هدایای به آنان ۳۰۰ بسته جهیزیه هر کدام به ارزش ۷۰ میلیون تومان واگذار می‌شود.

استاندار بوشهر به دیدار رئیس جمهور با مردم در شهرهای بوشهر، دشتستان و دشتی اعلام کرد و افزود: در سه محل افتتاح پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و خدماتی انجام می‌شود که ۱۲ پروژه وابسته به وزارت نیرو است که سرمایه‌گذاری این طرح‌ها افزون بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

محمدی‌زاده مهمترین پروژه‌های وزارت نیرو را در حوزه آبرسانی دانست و خاطر نشان کرد: افتتاح طرح‌های وزارت نفت از دیگر طرح‌ها است که شامل فاز ۱۴ پارس جنوبی مجتمع‌های پتروشیمی، توسعه نیروگاه برق بیدخون و مخازن نگهداری میعانات گازی با سرمایه‌گذاری هفت میلیارد دلار معادل ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است.

وی افتتاح پروژه مربوط به وزارت راه و شهرسازی را از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور دانست و خاطر نشان کرد: در این سفر ضمن بهره‌برداری دو هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاها، طرح بزرگراه دوراهک به کنگان و باند دوم بزرگراه اهرم به برازجان افتتاح می‌شود.

استاندار بوشهر افتتاح طرح‌های حوزه درمانی را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: ۴۰ واحد درمانگاه در بوشهر، بیمارستان عالی‌‌شهر، کاکی و دیگر طرح‌ها حوزه بهداشت و درمان افتتاح و در این راستا حداقل ۵۰۰ تخت جدید به ظرفیت درمانی استان افزوده می‌شود.

محمدی‌زاده افتتاح طرح‌ها در حوزه جهاد کشاورزی و صنعت را از دیگر برنامه‌های دور دوم سفر رئیس جمهور دانست و بیان کرد: علاوه بر افتتاح طرح‌ها نشست با فعالان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تشکیل می‌شود.

وی به وارد مدار شدن ناو رزمی شهید قاسم سلیمانی مربوط به نیروی دریایی سپاه اشاره کرد و گفت: مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان بوشهر تحول مهم و اثربخشی در بخش‌‌های مختلف ایجاد می‌کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1063586