faseleh
25 آذر 1401 - 15:47

حفظ آداب و رسوم مردم آبدان نیازمند کار پژوهشی جدی است

بوشهر- امام جمعه آبدان گفت: حفظ آداب و رسوم مردم آبدان نیازمند کار پژوهشی جدی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود کارگر در خطبه‌های این هفته آبدان با اشاره به هفته پژوهش اظهار داشت: پژوهشگران در بخش آبدان در حوزه‌هایی که امروز نیاز به تحقیق و پژوهش وجود دارد تلاش کنند و در حوزه پزشکی، صنعتی و در تکنولوژی‌های نوین به صورت دانش بنیان پیگیری کنند.

وی یادآور شد: بارها در جلسات خصوصی تلاش کردم برخی از امکانات که در اختیار داریم در اختیار پژوهشگران قرار دهیم و در مورد خاص و ویژه بخش آبدان مورد توجه قرار گیرد.

کارگر به مسئله مهم پژوهش و آداب مردم بخش آبدان اشاره کرد و بیان داشت: باید آداب مردم این منطقه از گذشته تا به امروز و همچنین علما و بزرگان و شهدای بخش که نیازمند یک کتاب ارزشمند نوشته شود.

خطیب نماز جمعه آبدان همچنین افزود: تاریخ و هنر و هنرمندی مردم بخش، مسئله ابزار و مشاغل و در رأس آنها قدمت کشاورزی در این منطقه کار شود و هم جایگاه مفاخر باید در این زمینه حفظ شود.

امام جمعه آبدان بیان داشت: تحقیق و پژوهش از مهارت‌های زندگی تک تک افراد جامعه است.

کارگر اظهار امیدواری کرد: بسیاری از آسیب‌های اخلاقی که در جامعه وجود می‌آید از همین حوزه عدم تحقیق و پژوهش است و بسیاری از بی اخلاقی‌ها و بداخلاقی‌ها که در حوزه رسانه و ارتباطات اجتماعی وجود دارد ناشی از عدم تحقیق و پژوهش است.

امام جمعه آبدان در بخش دیگر از خطبه‌ها یادآور شد: دشمن می‌خواهد مدیریت جهانی به دست خودش باشد و غربی‌ها دارند در این قضیه فریاد می‌زنند و ما می‌خواهیم مدیریت جهانی به دست ولی خدا باشد.

وی از دانشگاهیان و حوزه‌ها خواست که وضعیت قبل و بعد از انقلاب و مساله غرب را تبیین کنند.

کارگر ادامه داد: یکی از کارهای مهم و اساسی دشمن در این سال‌ها این است که نشست‌های ما را از بین ببرد و ملیت‌های ما دستخوش تغییر قرار دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 914193