faseleh
10 اسفند 1401 - 19:34

نخستین مرکز ناباروری دولتی در دشتستان افتتاح می‌شود

بوشهر- نخستین مرکز ناباروری دولتی سطح ۲ در شهرستان دشتستان هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به این استان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هم‌زمان با سفر سفر رئیس‌جمهوری به استان بوشهر نخستین مرکز ناباروری دولتی سطح ۲ در استان بوشهر در شهرستان دشتستان توسط وزیر بهداشت افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

یکی از بخش‌های بسیار مهم به‌عنوان حلقه تکمیلی درمان زوجین نابارور در شهرستان‌ها و در مناطقی که نیاز به حمایت دارند، استقرار مراکز درمانی سطح ۲ در حوزه ناباروری است که با راه‌اندازی این مرکز در دشتستان، بسیاری از اقدامات و نیازهای زوجین برطرف می‌شود.

در مرکز ناباروری دولتی سطح ۲ تمامی خدمات با تعرفه دولتی و مطلوب انجام و درصد زیادی از خدمات موردنیاز زوجین نابارور در این مرکز ارائه خواهد شد و اگر زوجین به خدمات بیشتری نیاز داشته باشند به سطوح بالاتری ارجاع داده می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این مرکز در راستای سیاست‌های جوانی جمعیت و صیانت از خانواده و همچنین حمایت از زوجین نابارور راه‌اندازی شده است.

حسن ملکی زاده اضافه کرد: زوجین نابارور بعد از مراجعه به متخصص زنان و متخصص اورولوژی و ارائه مشاوره‌های پزشکی به این مرکز ارجاع داده می‌شوند.

وی افزود: مرکز ناباروری دولتی سطح ۲ یکی از دستاوردهای مهم در حوزه درمان استان بوشهر است که در طبقه سوم کلینیک تخصصی ولایت شهر برازجان، با مساحت ۲۵۰ مترمربع و اعتباری معادل ۵۰ میلیارد ریال افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از زحمات رئیس بیمارستان شهید گنجی برازجان و تمامی افرادی که جهت راه‌اندازی این پروژه تلاش و خدمت خالصانه کرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1067014