faseleh
08 آذر 1401 - 23:55

فضاهای فرهنگی و آموزشی استان بوشهر تقویت شود

بوشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: همه دستگاه‌ها در راستای تقویت و توسعه فضای فرهنگی و آموزشی استان به کار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر پورات سه شنبه شب در نشست با مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با گرامیداشت روز نیروی دریایی اظهار داشت: اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه قدرت دفاعی و بازدارندگی نیروی دریایی، تحت تدابیر و راهنمایی‌های حکیمانه رهبری معظم انقلاب به عنوان نقطه اعتماد و اطمینان ملت ایران، لنگرگاه ثبات و امنیت پایدار در منطقه و حتی در اقیانوس هند و سایر اقیانوس‌ها و حوزه دریایی بین المللی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت‌های مؤثر مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان تصریح کرد: این مجمع که در آن بسیاری از دلسوزان انقلاب در جبهه فرهنگی به صورت جهادی مشغول فعالیت هستند تمام تلاش آنان پیگیری دغدغه‌ها و مطالبات مردمی است، که در این راستا دستگاه‌های دولتی مرتبط با بخش فرهنگی و آموزشی باید با این مجمع همکاری و حمایت لازم را داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت ساحل بوشهر از اوضاع مناسبی از لحاظ بهداشتی و شکل حضور مردم برخوردار نیست و باید تمامی دستگاه‌ها همکاری کنند تا این موضوعات مرتفع شود.

پورات با اشاره به اینکه شخص استاندار بوشهر از دلسوزان نظام، انقلاب و دغدغه‌مند استان هستند، یادآور شد: استاندار بوشهر با دارا بودن مشاورین متعهد و متخصص، ایده و طرح‌های مناسبی در راستای توسعه استان تبیین و برنامه‌ریزی کرده‌اند و در راستای استفاده از ظرفیت بانوان در بخش‌های مدیریتی نیز تاکید و دغدغه بسیار دارند که در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه باید در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی در استان بوشهر تدابیر و برنامه‌ریزی‌های اندیشیده شود، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه فرهنگی و آموزشی باید اعتبارات خود را در این زمینه به نحو شایسته‌ای در جهت تقویت و توسعه فضای فرهنگی و آموزشی استان به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه استان در بخش امنیتی و انتظامی در وضعیت بسیار مطلوبی در بین استان‌های کشور برخوردار است، خاطرنشان کرد: در این راستا با تدابیر استاندار پرتلاش به عنوان رئیس شورای تأمین و همچنین در سایه وحدتی که در بین تمامی مسئولان استان حاکم است، مرزهای استان در امنیت و آرامش کامل قرار دارد به گونه‌ای که با تلاش‌های صورت گرفته در راستای توسعه استان، شاهد حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان هستیم که در همین راستا از مردم شریف استان بوشهر و دلاوران سپاه و ارتش و نیروهای امنیتی و انتظامی تشکر و قدردانی می‌کنم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 889128